Postovani hvala vam na odgovoru mislila sam nece stici jer sam vam mozda dosadila. Pisem vam jer se od tada dogodile neke promene i zaista mi je potrebna vasa pomoc. Dokore zbog bolova tupih nalik na ginekoloske ili uroloske i grceva stalnih gasova kao i problem sa praznjenjem sto sam vam vec opisala morala sam da vam se jos ovaj put obratim nadam se da mi necete zameriti. Posto ja ujutru izadjem nekad kasastu normalnu stolicu nekad 2 a neko jutro je tanja retko po obliku. I uglavnom me ceo dan muci tj. U anusu uvek skoro kad osetim da sam neispraznjena i. Am malo nuzde. Znaci nekad ceo dan izbacujem po malo nekad nije tako ali u principu skoro svaki dan. Krvi nemam ali se desi da se i naprezem i anus me svrbi i boli. Creva mi se bas cuju. I nekad pored tih bolova jsvlja se nelagoda u levoj donjoj i desnoj strani stomaka. E sad postovani zbog tog praznjenja dr. Mi je uradio rendgen pila sam barijum. I on mi snimso debelo crevo i rekao da imam suzenje a ja vec imam i na 3 mesta rekla sam vam prosirena creva. On je napisao da je sluznica u redu ali da to ne iskljucuje mogucnost postojanja kronove bolesti. I rekao kao i drugi mislil da je iritabilni ali da ne juris ides da proveris u beograd. Ja sam izabrala vojnu bolnicu nis. Jer mi je majka tamo radila kao anesteticar. Postavani molim vas ja imam malo dete. Kandidu cesto. Zanima me dai moje analize od pre mesec dana vaze jos uvwk. Mislim na krv kompletno sve uradjeno i sve super cak je i crp 1, 35. I hemokult koji je negativan. Ja sam kao mala prelezala zapaljenje creva i od tada u ustima pogotovo donjoj usni lose mi je sve sto pojedem. A i zbog gastritisa zeljna sam da kazem prijalo mi. Doktore svi moji simptomi osim sto hvala bogu proliv i krv nemam kad procitam vezuju se za kron i tumor. Da li je mogice da se od decembra dobije tako nesto. Ja nisam psihijstriski bolesnik nego imam tegobe i napstila sam se puno sa kanfidom. A i kazu da kod tih lodih bolesti nema gasova ja ih imam. Necu vise da vam smetam. Ali bih vas zamolila da me smirite ukoliko je moguce mislim ukoliko nemam razloga za paniku. Jer sam bas uplasena. Molim vas ako mozete jos danas da mi odgovorite jer dok odem na pregled meni je najcrnje u glavi. U ustima sa strane belo kao gljivice. Necu vise bar se nadam da vam smetam. Samo da mi pojasnite. Udarila sam se u vrata pravo nasred cela i od tada me boli glava i muka mi je i to sam vezala za te bolesti. Boli me cesto i gornja leva a pogotova desna strana stomaka. Ali zar krv nije od znacaja i crp i ostalo. Hvala unapred i molim vas jos ovaj put mi pogledajte kroz prste. Puno sam se namucila zato vise me strah od svega. Ako moze brzi odgovar znam da ste zauzeti. I jako brinem. I ako je moguce da se moje ime ne pojavljuje u odgoviru na sajtu. Hvala unapred

    Odgovoreno: 18. 05. 2015.
    • Poštovana,
      Vaše smetnje svakako zaslužuju da ih pogl3eda i rastumači gastroenterolog, a po onome što ste opisalik bilo bi potrebno uradtit i preglede stolice (koprokultura, amebe, paratizi, gljivice) i kolonoskopija sa svom dosadašnjom dokumentaciom javite se gastroenterologu na pregled