Postovani, pre godinu dana mi se pojavilo krvarenje iz analnog otvora koje nije bilo redovno. Ginekolog je rekao da nisu u pitanju hemoroidi, napravila sam test stolice medjutim test nije pokazao nijedan virus. . . Krvarenje je posle toga prestalo do pre dva-tri dana, kada nije bilo u vidu nekoliko kapi kao ranije vec malo vise. Primetila sam takodje i bol tokom vrsenja nuzde. Takodje, pre cetiri i po meseca sam radila testove zbog operacije skolioze i tada sam saznala da imam kandidu u grlu (mislim da ne puno) . Testove koje sam pre radila u vezi stolice nisu pokazali nijedan virus pa tako ni kandidu. Da li bi ste mi mogli reci sta je u pitanju? Znam da moram kod lekara opet, ali me zanima vase misljenje. Hvala unapred.

    Odgovoreno: 18. 05. 2015.
    • Poštovana,
      Krv u stolici, bol tokom vršenja nužde u čmaru, pojava gljivica (kandida) - sve to zaslužuje da se javite gastroenterologu. Verovatno će biti potrebno da se uradi i donja endoskopija (anoskopija, sigmoidoskopija ili kompletna kolonoskopija) , odredi terapija za kandidijazu i dr. Uradite to svakako