Imam problema sa stomakom duziperiod, 2000 i je otkriven gastritis, kolitis hronicni, al me to sada nemuci, nego kandida u stolici, na dijeti sam, pijem nistatin, al nema nekog poboljsanja, , imam grceve gasove, i smsao sam, moje pitanje je kakodsa se resim ovog pakla nisam nizasta bojim se da nije nestogore, a kod gastrologa je uvek guzva ceka se do 2meseca,

    Odgovoreno: 06. 04. 2015.
    • Poštovani,
      Ukoliko vam je ustanovljena intestinalna kandidijaza trebalo bi da uzimate i neku odgovarajuću terapiju. Ukoliko vam nistatin nije pomogao - postoje i drugi vrlo efikasni lekovi. Možda bi trebalo ponoviti pregled stolice na candidu i uraditi i test osetljivosti na istu (mikogram) , upravo zato da bi se odabrao najefikasniji lek. Terapija kandidijaze ponekad može da bude i dosta dugotrajan i ne baš jednostavan problem