Postovani molim vas da mi odgovorite sto prije mozete jer sam u blagoj panici, naime imala sam nezasticen odnos 28 -og marta a ciklus ocekujem 7 aprila. Nekoliko dana posle odnosa javilo mi se smedje oskudno krvarenje koje inace imam 3, 4 dana pred ciklus i dalje ga imam svaki dan pomalo. Ono sto mene brine vise je to sto pijem tablete lipanor za visok holesterol, svakako trudnoca i ako bude bice zeljena ali bojim se da je plod ugrozen zbog konzumacije istog pa ne znam da li da ga prekinem piti dok ne sacekam do 7 og da vidim razvoj dogadjaja ili nije strasno da ga nastavim piti do tad, jer ne bih bespotrebno prekidala terapiju jer i to lose utice na organizam. U iscekivanju vaseg odgovora srdacno vas pozdravljam!

    Odgovoreno: 06. 04. 2015.
    • Poštovana,
      Nadam se da ste onom terapeutu koji vam je ordinirao lipanor rekli da očekujete trudnoću. Pravilno je da se, ako je to ikako moguće, u trudnoći, pogotovo ne u ranoj trudnoći ne uzimaju nikakvi medikamenti, upravo zbog eventualnih, makar i sasvim hipotetičkih mogućnosti uticanja na plod. Mislim da je najpravilnije da se javite svom terapeutu, radi definitivne odluke o daljem uzimanju leka, (mada mislim da vaša ev. Trudnoća ne bi trebalo da je u ovom času izložena većem riziku)