Imam problem sa stomakom, i to duže vreme. Koristio sam razne prirodne preparate, propolis, čajeve za imunitet, list moringe zbog imuniteta, i taman kada pomislim sve je super, pomogne mi nešto od ovih dodataka ishrani, ja nastavim da ih koristim i kao da počinju da ispoljavaju kontra dejstvo, stvara mi se nervoza u stomaku, imam česte gasove, neredovnu stolicu, promenu raspoloženja, ne mogu sve da jedem i td. Pretpostavljam da je problem u iritiranom želudcu i da on ne može najbolje da svari hranu i onda creva imaju problem. Interesuje me da li postoji neki prirodan lek za moj problem i kako da ga nabavim? Čitao sam nešto za nux vomica, šta mislite o tome? Baba mi je imala problem sa žuludcem u 20-oj godini, i nisam pušač, alkohol pijem jednom u dva meseca, ne koristim droge. Petar, student

    Odgovoreno: 06. 04. 2015.
    • Poštovani,
      Možda bi bio pravi pristup vašem problemu da obavite neka ispitivanja i isključite (ili ev. Potvrdite) postojanje nekog oboljenja. Uradite pregled stolice na: a. Koprokulturu; b. Na amebe i parazite i c. Mikološki pregled stolice (na gljivice); uradite bar neke osnovne lab. Analize (ureja, glukoza, bilirubin, cholesterol, tranasaminaze, se, kks, lf, urin) i uz trbuha. Tek potom bi bilo ev. Potrebjno i uraditi testove na podnošljivost pojedinih vrsta hrane. Ukoliko svi ovi pregledi budu u norm. Granicama postoji mkogućnost ev. Psihogeno uslovljenih smetnji, pa bi se u skladu s dobijenim rezultatima prlanirala i terapija.