Vec sam vam pisala, evo bila na gastroskopiji, dgn gerb i dr. Kaze da je to uzrok mojih mucnina. E sad, i dalje me muci lijeva strana trbuha, osjecam kao neki grc lijevo od pupka koji se osjeti pod prstima i ide uspravno prema dole cca 10 cm, a reflektira mi se i na dio struka i u rebra na ledima. Dr. Ne zna sto bi moglo biti, ne spominje kolonosk. Imam osjecaj da je nesto "mehanicko", kao nrki ligament ili ne znam sto vec. Ct abd ok, uzv ok ali to pored pupka zna zazigati i bojim se. Molim vas savjet!

    Odgovoreno: 28. 03. 2015.
    • Poštovana,
      Obzirom na opis bolova i rezultate dosadašnjih ispitivanja, najverovatnije bi bilo da se radi o spazmima descendentnog kolona. Ukoliko su vaše smetnje uporne, i dugotrajne, uradite i kolonoskopiju i sa sigurnoću potvrdite ili isključite ovo kao uzrok. Nadam se da već uzimate lekove za gerb