Izvadili su mi zucnu kesu pre mesec dana laparoskopsi, e sad meni hirurg nije rekao nista posebno o dijeti koju treba drzati nakon toga, a cujem da su mnogi drzali dijete po 3 ili 6 meseci interesuje me da li je to potrebno toliko dugo drzati dijetu, i onteresujeme kada se posle ove operacije mogu vratiti fizickoj aktivnosti, naprimer, fitnes, trcanje? Inace imama 28 godina hvala unapred

    Odgovoreno: 28. 03. 2015.
    • Poštovana,
      Posle holecistektomije, a posle uobičajenog perioda oporavka i privikavanja organizma na nove uslove (obično 3 do 6 nedelja) vi bi trebalo da budete praktično bez ikakvih značajnijih smetnji i da možete bezbedno da se vratite vašim uobičajenim fizičkim aktivnostima. Dijetna ishrana u vašem slučaju ne znači nikakvo lišavanje, već samo izbegavanje ekscesa (premasno, preobilno, alkohol)