Gospodine lekaru vodio sam majku kod gastologa i izvadiše joj strano telo i uzeše za biopsiju deo iz želuca valjda. Hoćete li mi objasniti šta znači dijagnoza: lifiltratio cardiae obs maligne c 16. Je li to neki rak.

    Odgovoreno: 28. 03. 2015.
    • Poštovani,
      Jeste, verujem da vam je to i doktor koji je radio gastroskopiju rekao. Postavio je ozbiljnu sumnju na postojanje raka u gornjem delu želuca, pri samom ulazu jednjaka. Sačekajte rezultat histopatološke analize i postupite po potom dobijenom savetu u pogledu daljih pregleda, operacije i kasnijeg lečenja. Vašoj mami treba što pre dovršiti ispitivanje i pomoći.