Vec mesecima imam strahovit svrab oko anusa, i to na momente neizdrzivo. Poceo sam da mazem pitralonom kad me svrb-ya brijanjei, tada gori ali mi je lakse i svrab prestane na nekoliko sati. Mazao sam sa prirodnim melemom, mast proizvode u bg, ali bez uspeha, imam osecaj kao da me jos vise svrbi. Mazao sam i kantarionovim uljem, ali opet ne prolazi. Ponekad na papiru primetim tanki obris krvi, ali ne svaki put. Isao sam kod gastologa, i na gastroskopiju, ustanovili su da imam bakteriju u zeludcu, vadio sam krv i ustanovili su da imam helikobakteriju preko 200. Stomak mi nadut i stalno imam gasove. Za helikobakt. Sam pio klacid 500 mg, ospamox 1000 mg, controloc 40 mg. Molim vas za savjet, dali je taj svrab nastao zbog te bakterije ili je nesto drugo u pitanju. Unapred hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 28. 03. 2015.
    • Poštovani,
      Nije od bakterije, već od nekog lokalnog oboljenja kože i mukoze analnog predela (dermatitis) . Uzroka može biti više, od zapaljenja pa do pojave parazita (glista) u stolici, koje često izazivaju jak svrab. Otidjite na pregled - anoskopiju ili rektoskopiju, a pogotovo zbog pojave krvi.