Postovani doktore, imam 29 godina, visok sam 189, imam 140kg, imao sam simptome (aritmije) zbog kojih sam mislio da imam srcanih problema, uradio sam kolor dopler na osnovu kog mi je srce potpuno zdravo, nosio sam holtere i dijagnoza je bila ventrikularne ekstrasistole. Moje pitanje je, da li je moguce da su ovo simptomi neke kile, jer svaki put kad se aritmija pojavi, ja podrignem par puta i one prekinu. Bavio sam se profesionalno dizanjem tegova tako da je moguca traumatska kila. Koje testove da uradim, za postavljanje precizne dijagnoze? Unapred hvala

    Odgovoreno: 28. 03. 2015.
    • Poštovani,
      Slažem se s vašim razmišljanjem o uzroku smetnji. Moguće je da imate tzv hijatusnu kilu želuca (hiatus hernia ventriculi) koja može da se pojavi u više modaliteta (sliding, roll) i veličina; od sasvim male, pa do pojave da čitav deo želuca može da se nadje u grudoj duplji. To se može sa sigurnošću ustanoviti (endoskopski, rtg) i to vam je već trebalo da predloži onaj ko je radio ekg i holter i isključio oboljenje srca. Potom se uradi procena - koji bi bio najcelishodniji terapijski pristup u vašem slučaju /od promena u higijensko dijetetskom režimu života, do medikamenata ili operacije/