Postovani, radila sam test krvi i dr mi je rekao da imam povisenu alkalnu fosfatazu. Moj problem sa stomakom traje izvjesno vrijeme, desava se da mi stomak "otekne" i dobijem gusenje, kao da mi se sinusi zapuse i jednostavno ne mogu doci do zraka. To traje oko 30 minuta i prestane. Isla sam kardiologu na sve testove i on mi je rekao da je to povezano mozda sa plucima onda sam isla specijalisti za plucne bolesti i uradila sam test za astmu i slikala pluca sve je bilo u redu. Ostaje mi da uradim test stomaka. Molim vas vase misljenje. Unaprijed zahvaljujem

    Odgovoreno: 20. 03. 2015.
    • Poštovana,
      Izolovana povišena alkalna fosfataza navodi na potrebu dopunskih pregleda. Obično se vezuje za tzv sindrom holestaze, no kako alk. Fosfataza ima 3 izoenzima ponekad bi bilo potrebno uraditi sve da bi se znalo odakle potiče
      najbolje otidjite na pregled kod hepatologa sa svom dosad. Dokumentacijom