Postovani, ne znam da li moj problem spada u vasu oblast. Ovako. Trudna sam i mesec dana od zaceca pocinju moje tegobe. Prvo, imam osecaj knedle u grlu. Drugo, desava se da nakon jela imam strasan nagon za podrigivanjem ali moram da napnem stomak ne bi li to podstaklo podrigivanje posle kojeg se bolje osecam ali onda sve ispocetka. I taj nagon nekad bas dugo traje, posebno nocu. To mi se bas cesto desava. Nemam bolove nikakve. Jedino mi je stolica problem, tvrda i cesto u obliku klikera od kako sam trudna a do tada je bila retka, tvrda normalnog oblika. Ne znam da li je sve ovo povezano. Za knedlu sam proverila hormone stitne zlezde, tu je sve ok. . . Bila kod orl na pregled i do njih nije. Rekose da probam sa gastrologijom.

    Odgovoreno: 31. 03. 2015.
    • Poštovana,
      Usporen rad creva i zatvor su čestiu trudnoći. Rešavaju se ishranom s dosta povrća i voća, kretanjem i redovnim odlaskom u toalet (ne zatomljavaji prirodnu potrebu) . Ukoliko i pored svega stolice nema preko 3 dana - ev. Plasirati klizmu ili uzeti 2 kašike portalac 2x dnevno tog dana. Posle porodjaja obično ove smetnje de znatno ublaže.