Pozdrav, bolujem vec 25 godina od kronove bolesti mada zadnjih 8 godina redovno pod terapijom pre toga kao dete mi je ustanovljeno suzenje tankog creva 10cm i 20 godina nisam imao nikakve terapije ali ni smetnje neke, hvala bogu nisam imao operaciju niti teska stanja. Medjutim, iako mi je malo bio uvecan crp 6, 5 doktor mi je vec 8 godina prepisao kako pijem imuran od 50mg 3 puta po jednu ujutru i 1 probiotik sve pre jela. Ja se ne osecam lose, laboratorija je vec godinama u normali ali neznam da li smem toliko dugo da pijem umuran, doktor kaze smem. Molim za misljenje jos nekoga, unaprede hvala.

    Odgovoreno: 31. 03. 2015.
    • Poštovani,
      Kod hroničnog uzimanja neke terapije uvek se postavlja pitanje njenih kasnih neželjenih efekata. 8 godina je zaista prilično dug period, no mislim da je vaš doktor u pravu i da je predhodno jako pažljivo i dobro odmerio sve razloge za i protiv ovakve terapije