Postovani opet ja molila bih za odgovor. Bila sam na ultra zvuku sve je u redu sem peska u bubrezima koje imam. I malo mi je masnija jetra iako ne jedem nista masno i imam malo guscu krv. Ali dr. Kaze da nije strasno. Krvna slika kompletna je u redu. Cak i crp i sve. Jedino mi je u amilaza 513. Ali opet dr. Kaze da nije strasno. Javila se kandida u grlu opet. Ono sto me brine je sto imam osecaj neispraznjenih creva i onda ceo dan jurim u toalet imoram da se naprezem i uvek po malo izbacujem cas meko cas tvrdo. Iako ujutru izadjem. Isto tako cas mi je stolica meka cas yvrda. Proliv bukvalno nemam ali me stolica zeza. Od cestih odlaxaka u toalet i rektum me boli vise. Test na okultno krvarenje je negativan. I krv ne vidjam. Nisam anemicna. Krajem decembra je radjena kolonoskopija. Rekli su iritanilni kolon. A mnoho dam nervozna. I imam na levoj strani prosirena creva. Dr. Kaze da je isuvise brzo da se nesto moglo dogoditi. Rekla sam mu da imam gasove stalno, nekad grceve i boli stomak. Onako tupo. Nekad cujem i creva. Ali on trvrdi da je rano. Jos kada sam rekla radicu kolonoskopiju rekao je da ne pomisljam na to. Molim vas recite mi da li je moglo nesto tako brzo da mi se desi. Neka bolestcreva i sta znam. Eto plasim se. Oni kazu da bi me posli negde da je tako. Toliko ultra zvuka sam uradil da mi dr. Kaze da bi nesto primetio. Hvala unapred

    Odgovoreno: 07. 04. 2015.
    • Poštovana,
      Vaš opis govori da veoma obraćate pažnju na svoje zdravlje i da sve što ste do sad uradili ne ukazuje na postojanje bilo kakve ozbiljnije bolesti. To što imate kandidu u ustima i neuredne stolice upućuje me na pomisao da imate i kandidijazu creva. Uradite preglede stolice na koprokulturu, na amebe i parazite i na mikološki pregled (gljivice) ukoliko bude potrebno uzimajte lekove koje će vam lekar savetovati. Lokalna toaleta posle stolice je takodje potrebna, a možda i lokalna upotreba neke masti