Postovani doktore, vec dva dana imam tup bol ispod desnog rebarnog luka, bas na samom rubu luka i jedno 5-10 cm ispod, ne znam da li je bol ili vise kao neka neprijatnost, uglavnom nesto mi smeta u tom predelu i takodje taj osecaj se siri ka kicmi ka pravcu desnog bubrega, kad legnem na tu stranu nesto me bode, bolucka. . Ne vezano je za uzimanje hrane, javlja se oko podneva i traje do navece! Pre 9 meseci sam radio uzv abdomena zbog dyspepticnih tegoba, nalaz je uredan sasvim, sem sto se u crevima zapaza velika kolicina gasova, i malo peska u desnom bubregu. Tada dobio th: meteospasmyl i controloc, od koje mi je za dva dana sve prestalo. Radio sam celokupnu laboratoriju pre tri meseca takodje je sve uredno. Druge simptome i znake nemam. S postovanjem milos 23 god.

    Odgovoreno: 07. 04. 2015.
    • Poštovani,
      Teško je ovako postaviti pravu dijagnozu. Pesak u desnom bubregu obično dane nešto drugačije smetnje. Ukoliko je pri uz pregledu bilo mnogo gasova, nisam siguran koliko je bilo moguće dobro sagledati ž. Kesicu ne bi bilo loše da dodjete na pregled kod gastroenterologa i ponesite svu predhodnu medic. Dokumentaciju