Postovani, nedavno sam saznala da imam presavijenu zucnu kesu i mulj u njoj, dobila sam terapiju: rowachol tablete, jel mozete da mi date neki savet kako da ocistim zuc od mulja, koriscenjem nekih namirnica ili cajeva? Hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 09. 03. 2015.
    • Poštovana,
      "presavijena" žučna kesica govori da je verovatno postojalo zapaljenje i da je ona prirasla delimično za okolinu, a to što je u njoj vidjen i "mulj" je potvrda tog zapaljenja. Možete uzimati lek, no znajte da jednom promenjena ž. Kesica više nikad neće biti zdrava, već uvek spremna da stvori mulj i kamenčiće. Otidjite na konsultaciju kod gastroenterologa i abdominalnog hirurga ukoliko imate mnogo problema, radi odluke o daljem lečenju.