Postovani, imam smetnje sa digestivnim traktom. Naime, pre oko 4 meseci pocinje da mi se javlja gorusica, u pocetku ne svakog dana, a kasnije svakodnevno posle bilo kog jela. Obavezno prati svaki obrok. Lekaru sam se javio prvi put krajem decembra, gde sam za th dobio ibergast kapi, ranitidin sumeci i higijensko dijetetski rezim, kao i preporuku za endoskopiju i testiranje na helicobacter pylori. Test je bio pozitivan, a na endoskopiji su mi rekli da imam preklopljen zeludac. Nakon toga mi je propisana th amokicilin, klaritromicin i pantoprazol. Prilikom uzimanja th nisam imao tegobe, ali cim sam prestao sa th tegobe su se vratile. Sada sam se opet javio lekaru, on mi je opet propisao ranitidin i ibergast. Danas treba da pocnem sa tim, ali kako prvobitno ova th nije imala efekta, plasim se da ni sada nece biti efikasno. Ne pijem, ne pusim. Ne bolujem od drugih bolesti. Svaka pomoc je dobrodosla.

    Odgovoreno: 07. 04. 2015.
    • Poštovani,
      Nije mi baš jasno šta treba da nači "preklopljen" želudac na gastroskopiji. Opis vaših smetnji bi odgovarao najviše gastroezofagealnom refluksu i hijatusnoj herniji. Vidim da ste uradili i tzv eradikacionu terapiju za h. Pylori. Na nekoliko nedelja potom trebalo bi uraditi i kontrolu uspešnosti te terapije tzv izdisajnim testom. U terapiji bi možda bilo efikasnije uzimanje nekog ipp uz antacid i prokinetik i svakako hig. Dijetetske mere