Ja se zovem mirjana i imam jedno pitanje. Moj svekar je bio u kladovu na endoskopiju i otkriven mu je kancer jednjaka. Pa onda je bio u beogradu i na zadnjem konzilijuskom pregledu mu pise ovako: stadijum: (tnm) cst3n1mo, komorbiditet-stanje ps 0, dg: carcinom anucelulare thoracalia. Limphadenopathia mediastinalis. E sada histopataloska dg: karcinoma planocllulare keratodes oeshapagi! Pa me interesuje sta ovo znaci da li biste mogli lepo da mi objasnite sta sve ovo znaci!! Unapred zahvalna!

    Odgovoreno: 02. 03. 2015.
    • Poštovana,
      Stanje zdravlja vašeg svekra je vrlo vrlo ozbiljno. Radi se o zloćudnom procesu u gr. Košu (vrlo verovatno o raku jednjaka koji se proširio u okolinu) i potrebno je da se leči u specijalizovanoj ustanovi - onkološkom institutu ili nekoj drugoj velikoj ustanovi koja bi možda mogla da mu pomogne. Po ovom što ste napisali bolest je odmakla (vidim da nema ni reči o hirurškom lečenju, pa čak ni o nekim dugim načinima lečenja)