Postovani, pre oko mesec dana sam osetila tup bol ispod desnog rebarnog luka. Ponavlja se s vremena na vreme. Radila sam laboratoriju jer me je u medjuvremenu i grlo zabolelo, krvna slika je u potpunosti u redu, crp, alt, ast glukoza, kreatinin sve je u referentnim vrednostima. Ukupni bilirubini takodje u granicama 19, ali direktni bilirubin 5, 5 povisen. Takodje i analiza urina je u granicama. Zakazala sam uz abdomena, imam li razloga za brigu, stabi to moglo biti?

    Odgovoreno: 02. 03. 2015.
    • Poštovana,
      Bol ispod desnog rebarnog luka, pogotovo posle uzimanja masnije hrane ili jaja u vidu dugotrajnog napada bola obično prvo upućuje na oboljenje žučne kesice (mulj, pesak, kamenčići, priraslice) i svakako bi bilo dobro da uradite uz pregled trbuha. To je danas vrlo dostupan lak i bezbolan pregled i od strane i lekara i pacijenata vrlo omiljen. Posle toga - postupiti prema nalazu