Postovani, prosli vikend, noc nakon obilnijeg obroka, oko 4 ujutru me je probudila stucavica i gorusica, osecaj knedle u grlu, reflux sadrzaja. . . Nisam u pocetku tome pridavao puno znacaja, medjutim kako je to potrajalo ceo sledeci dan a simptomi nisu prosli obratio sam se lekaru. Uradili su mi ekg, krvnu sliku, rengen abdomena, sve je bilo uredno. Prepisan mi je omeprol, i largaktil (koj sam prestao da uzimam nakon par dana kada je prestala stucavica jer me uspavljuje) , dijagnoza je bila dyspepsija. Pet dana iza toga i dalje imam simpltome, mada dosta ublazene, i dalje mi pojedina hrana jako smeta. Koliko je sve ovo ozbiljno, i mogu li ocekivati pun oporavak?

    Odgovoreno: 27. 02. 2015.
    • Poštovani,
      Rendgentski pregled se danas retko radi, njime se neke fine promene ni ne mogu videti, a gastroskopija bi ovde svakako bila bolja. Ovo što opisujete liči na gastritis i refluksnu bolest. Često i "čir" daje slične simptome. Dodjite na gastroenterološki pregled i gastroskopiju sa svom dosad. Dokumentacijom.