Postovani. Radilasam gastroskopiju pa me zanima vase misljenje dijagnoza je sledeca dg. Carditis chr gastritis antiritis erosiva chr bulbitis eroziva hiatus hernia

    Odgovoreno: 27. 02. 2015.
    • Poštovana,
      Vašu dg je trebalo da vam ojasni onaj ko je obavio pregled. Nadjeni su znaci zapaljenja predela gornjeg otvora želuca (kardije) , zapaljanje želudačne sluznice i sluznice izlaznog dela želuca sa znacima sitnih površnih oštećenja (lekovi napr. ?) , sa sličnim promenama i u početnom delu 12-palačnog creva. Takodje je ustanovljeno postojanje klizeće kile želuca (povremeno prodiranje sluznice kroz gornji otvor želuca ka jednjaku) . Nadam se da ste dobili odgovarajuće preporuke u pogledu ishrane, načina života, i uzimanja lekova.