Postovani, bila sam danas na gastroskopiji pa bih vas zamolila da mi protumacite ono sto mi je doktorka napisala, posto ona nije zelela da ulazi u detalje, pa me je bas zabrinula. Hvala unapred! Jednjak: očuvane širine lumena, iznad kardije celim obodomhiperemia sluznice. Želudac: u antrumu, na 5h, submukozna polipoidna promena prečnika oko 10mm, koja prominira u lumen. Pylorus centralno postavljen, prolazan b. Duodeni, d1, prox d2: nalaz uredan polypus venrticuli regio antralis gist susp

    Odgovoreno: 25. 02. 2015.
    • Poštovana,
      Nije mi baš jasna reakcija osobe koja nije želea da vam objasni nalaz. Po ovome što ste napisali, nadjena je promena sumnjiva na polip u želucu. Pretpostavljam da su tom prilikom uzeti i uzorci tkiva za h. P. Nalaz. H. P. Nalaz je obično gotov za nekoliko dana, te bi tad trebalo da odete da ga uzmete i dobijete preporuku za dalje lečenje