Postovani javljam vam se zbog problema koji imam sa mojom 11-o godisnjom cerkom. Zivimo od pre godinu dana u australiji a od pre 6 meseci su poceli problemi sa njenim stomakom. Krene sa jako velikim bolovima u crevima i traju oko 7 dana. Dva puta smo0 zavrsili na hitnoj radili su joj rendgen i jedina dijagnoza je hronicna opstipacija. Lekovi koji su joj prepisani iskiljucivo su nurofen, panadol i osmalax za hidrataciju creva. Trudim se da njena ishrana bude raznovrsna sa puno voca, tecnosti (vode) i zitarica, nismo izbacili hleb i testeninu. Po savetu lekara ona svaki dan treba da uzima osmalax (manje doze) i naravno mi to sve postujemo. Ima redovnu stolicu ali bolovi su danas poceli opet. Izgubila je na tezini vidno za poslednja 3 meseca. Ja sam ocajna jer ne znam sta da radim. Ako bilo kako mozete da me uputite sta bi jos moglo da bude, ja mogu da trazim dodatna ispitivanja ovde ali moram da znam u kom pravcu. Ovde ne priznaju ni jedan drugi razlog osim hronicne opstipacije. Molim za pomoc hvala unapred s postovanjem tijana gavrilovic

    Odgovoreno: 25. 02. 2015.
    • Poštovana,
      Kažete bolovi u crevima koji traju 7 dana. A, na osnovu čega je rečeno da ima hroničnu opstipaciju. Na koliko dana ima pražnjenje creva i kako izgledaju stolice etc, etc. Ako ima redovne stolice - običnog izgleda i količine - onda ne postoji hronična opstipacija. Detetu je potreban gastroenterološki pregled od strane dečjeg gastroenterologa i potom dopunska ispitivanja već prema nalazu, najverovatnije endoskopki pregled. To što gubi u težini je razlog više da se urade svi pregledi i nadje razlog tegoba