Postovanje. Pre cetiri meseca sam lecen antibioticima i posle toga sam dobio velik broj kandide u crevima. Lecen sam mikoseb i diflukan tabletama i ima manji broj kandide. Sad koristim samo probiotic multilac. Pridrzavam se dijete, ali sad mi je proradio gastritis koga imam od ranije. Ne pusim, ne pijem alkohol. Slab sam i vise ne znam sta smem da jedem a sta ne smem i ako imate resenje za kandidu i gastritis. Pomagajte ako ikako mozete.: (

    Odgovoreno: 25. 02. 2015.
    • Poštovani,
      Kandidjaza creva nekad može da bude vrlo uporna i rezistentna na terapiju. Lekovi koje ste uzimali spadaju u najčešće korišćene sada. Kod vas očigledno terapija nije dovedena do kraja i trebalo bi je nastaviti u dogovoru s vašim lekarom. Sve razne preporučene dijete imaju samo ograničeno dejstvo i spadaju u tzv. Pomoćne mere. Gastritis ne mora biti s time u vezi ukoliko ste ga imali i ranije, kad niste imali kandidijazu. Što se njega tiče - uzimajte onu terapiju koja vam je i do sad pomagala, a što se ishrane tiče, a opšta pravila ishrane kod gastrita su vam verovatno dobro poznata (češći manji obroci, neuzimanje vrele hrane, izbegavanje alkohola, ne legati uveče sa punim stomakom etc etc)