Interesuje me nacin ishrane i vrste namirnica poslije opstrukcije crijeva? Naime, moj clan porodice star 43 god. Je jos na bolnickom lijecenju. Prije 7 dana je primljena u bolnicu sa gore navedenom dijagnozom sa 5 crnih mrlja abdomena na rentgentskom snimku, povracanjem, bolovima, povisenom temp. Uslijedila je terapija flasama kako bi se izbjegla hirurska intervencija, jer je 2006 imala trombozu usled carskog reza, ranije operaciju kicme. Danas, poslije 7 dana nema crnih mrlja, ali povraca sve sto unese: voda, caj. Danas se javlja zeludacna kisjelina poslije uzimanja iberogastgutt kapi i kirkolina caja. Kako se ponasati u ishrani? Unaprijed hvala!

    Odgovoreno: 23. 02. 2015.
    • Poštovana,
      Opstrukcija creva je dijagnoza koja se leči u bolnici. To je jedino mesto gde joj se može pomoći i tamo je treba što pre uputiti na dijagnostiku i terapiju - ukoliko već nije tamo. Ukoliko je u bolnici - pitajte ordinirajućeg lakara o svim detaljima.