Pozdrav. Imam samo jedno pitanje. Deda mi je bio na operaciji žuči, i dostavljam vam sliku otpusne liste. Moja baba je uverena u nameri da ga leči nekim sweden bitterom, mada sam pročitao da on ne sme da ga koristi (na kutiji piše, valjda se zove pervivol ili nešto slično) . Da li mu sme davati isti oralno ili praviti obloge ili ne sme? Deda takođe ima bronhijalnu astmu, imao je tri bajpasa na srcu još 1999. Godine, a na slici ćete videti koju je operaciju imao. Molim za brz odgovor. Hvala unapred, s poštovanjem, stefan

    Odgovoreno: 23. 02. 2015.
    • Poštovani,
      Sudeći po operativnoj listi to je bila ozbiljna i dobro uradjena intervencija. Koje će lekove, kada i koliko i kad će ići na kontrole i kod koga - molim vas kontaktirajte one doktore koji su ga operisali, a pogotovo o tome - da li mu se mogu davati i još neki drugi lekovi - obzirom na godine života pacijenta i istovremeno prisutvo drugih bolesti (komorbiditet)