Poštovani, u poslednjih nedelju dana izjutra imam problem sa želucem. Otprilike pola sata, sat nakon buđenja imam osećaj kao da se nadiže i osećam nelagodu koja je kod mene inače tipična posle mamurluka ili nespavanja, na primer i osećam povremena tupa probadanja u gornjem delu stomaka. Probadanja nisu bolna, ali su neprijatna, kao prilikom uzletanja avionom, a nakon doručka osećam mučninu koja traje možda sat, dva i onda prestane, da bi se sutradan, u isto vreme javila. Doktor mi je dao tablete za podsticanje varenja, ali nisam primetila poboljšanje. Možete li mi reći vaše mišljenje? Inače nisam imala nikakvih operacija niti intervencija.

    Odgovoreno: 23. 02. 2015.
    • Poštovana,
      Po opisu vaše tegobe bi najpre pripadale hron. Gastritisu i ukoliko su dugotrajne, uporne i ponavljajuće kao kod vas, zaslužuju da se gastroskopski provere. Izdržite još najviše nedelju dana a onda, ukoliko perzistiraju dodjite na pregled