Postovani, da li je normalno u trudnoci imati stolicu poput klikera. I pre nje sam imala retke, tvrde stolice, zato i imam hemoroide ali vec nedeljama idem cesce nego inace u wc, na po par dana ali stolica obicno krece brabonjcina, a desava se da posle njih usledi i normalna stolica dok je nekad stolica sva u klikerima. Plasi me da nemam nekig problema sa crevima?

    Odgovoreno: 27. 02. 2015.
    • Poštovana,
      Često se u trudnoći vidja, da se javlja usporen rad creva, i da se već postojeća sklonost ka zatvorima (opstipaciji) povećava. Klikeraste i jako čvrste stolice upravo i govore tome u prilog. Pokušajte da popravite situaciju uzimanjem hrane s dosta povrća i voća, a ukoliko nemate stolicu više od 3 dana, najjednostavnije je uzeti evakuacionu klizmu - tj apliciranje oko 0. 5 lit. Mlake vode sa pola kašičice sode bikarbone u rektum i da ako je moguće se to zadrži oko pola sata. To ne dovodi do navike, a vrlo je efikasno. Posdle porodjaja se obično situacija popravi.