Imam 19 godina i po prvi put su mi se pojavili spoljasni hemoroidi, mucim muku sa njima vec 10 dana, a uz to imam i problema sa stolicom (zatvorom) , imam bolove, mazem brmbolicevu mast ali ne pomaze, nikako da se povuce kuglica koja je velicine klikera, ta kuglica je u pocetku bila mekana i lako sam je vracao, ali sad se stvrdnula i uvek kad je vratim nazad ona opet izadje. Molim vas za pomoc, savet, sta da mazem i sta da pijem.

    Odgovoreno: 27. 02. 2015.
    • Poštovani,
      Po opisu bi vaše stanje odgovaralo inflamiranim hemoroidima iii stepena. Bilo bi potrebno uraditi anoskopiju da se dg potvrdi i tek tad odrediti svu potrebnu th. Dotle - regulacija stolice (svakodnevne, po mogućnosti mekše stolice) , besprekorna toaleta (pranje mlakom vodom umesto papira) , uz ovu mast koju već koristite. Dodjite!