Kakve posledice po digestivni sistem mogu nastati ukoliko se putem hrane ui telo unese strani premet čvrstog stanja (najverovatnije metal ili jača legura plastike) , koji je oštar sa svih strana a dimenzije su mu 7mm dužina i 2mm širina. Hvala i pozdrav

    Odgovoreno: 13. 02. 2015.
    • Poštovani,
      Mada sve izgleda dosta dramatično, obično, u daleko najvećem broju slučajeva, sve prodje bez posledica. Pogotovo su deca poznata po gutanju svakojakih predmeta - od krupnih novčića do sitnih špenadli. Retko kad se desi da se predmet zaglavi, (prepreči) u crevu i to obično bude u predelu bauhinijeve valvule. Zabode se u zid i napravi dramatičnu bolnu sliku akutnog abdomena koji se mora hitno hirurški rešavati. Predmet se po pravilu izbaci sa stolicom u toku narednih nekoliko dana (najčešće 3, mada može bitii više) . Obratite pažnju na stolicu narednih dana - da li se to desilo.