Da li je hidro-kolon terapija opasna? Da li može da izazove oštećenja kolona i eventualnu inkontinenciju?

    Odgovoreno: 13. 02. 2015.
    • Poštovana,
      Ne, zbilja ne bi trebalo. Smatra se bezbednom i prihvatljivom za daleko najveći broj pacijenata. Prvo pravilo u medicini je "primum non nocere" - što znači: najvažnije je da ne naškodi, i uvek se prvo i najpažljivije procenjuje korist i šteta kod svake dijagnostičke i terapijske procedure