Poštovani, radila sam bris jezika kod stomatologa i bio je negativan na bakterije. Ja imam bijela ostrvca na dnu jezika, ponekad krvare i bole me, i to traje vec otprilike 7 mjeseci. Simptomi se pojačaju kad se stresiram i/ili ne spavam (student) . Nisu mi rekli da radim citološku analizu. Plašim se da nemam neku ozbiljnu transformaciju. Šta vi mislite o tome? Nisam pusac.

    Odgovoreno: 13. 02. 2015.
    • Poštovana,
      Bela ostrvca na korenu jezika koja su čvrto prirasla, tako da čak malo krvare i bole na dodir, najpre upućuju na pomisao o kandidijazi (gljivičnom oboljenju) - ali koliko sam razumeo vi ste to isključili. Preostaje vam da se uradi histološka analiza i da se vidi o čemu se radi