Postovani, povracam od oktobra, imam mucninu koja je krenula kao stomacni virus ali se pogorsalo. Mucnina ne prestaje ni pored lekova za zeludac samo se smanji, a prilikom saginjanja cesto povratim. . . Prvo sam slabila (2 kg nedeljno) oko mesec dana, onda sam se ugojila oko 10 kg, sad ponovo gubim kilazu i nemam apetit. Brzo se zasitim i kao da sam jela kamenje, cesto podrigujem (ponekad mi se sadrzaj "vrati") , mucninu osecam u grlu i glas mi povremeno od pocetka "mutira" kao da sam promukla. Nemam bolove zeludca. Posle dela pregleda dijagnoza je hronicni gastritis i oslabljen misic jednjaka (zvanicno-nije mi nista) , a ja i dalje imam probleme sa mucninom i povracanjem posle jela sto mi predstavlja problem i na poslu (jer radim savijena) i pri obavljanju kucnih poslova gde je potrebno saginjanje.

    Odgovoreno: 13. 02. 2015.
    • Poštovana,
      Nije mi jasno kakvi su to bili pregledi želuca koje ste obavili i koji su bili negativni. Po opisu vi imate smetnje u smislu hron. Gastritisa i vrlo izražen gerb i verovatno hijatusnu herniju potrebno je da se sa svom dosadašnjom dokumentacijom javite gastroenterologu radi dalje dijagnostike i terapije