Vrsio sam koprokulturu fecesa. Rezultati su sledeci. Koprokultura salmonellae, shigellae, yersinia enterocoliticia i campiylobakter jejui nisu izolovani. Izolovana je spp. Klebsiella- enterobacter u 1/3 kulture i gljivice spp. Candida u 1/4 kulture. Kazite mi kakve su ove vrednosti i dali postoji raylog za lecenje

    Odgovoreno: 26. 01. 2015.
    • Poštovani,
      Razlog za lečenje postoji. Javite se vašem gastroenterolog da odredi odgovarajuću terapiju i za kandidu i za klebsielu - odgovarajuće doze i vrste lekova, dužinu uzimanja i potom kontrole po završetku terapije