Moj problem je što ne mogu da pijem vodu, preporučeno mi je zbog uroloških problema da pijem 2 l vode dnevno, ali ja jednostavno ne mogu toliko da popijem. Šta da radim? Čitam po internetu koliko je važno piti barem 1. 5- 2 l vode dnevno čak i za zdrave ljude. Da li je to tačno? Ja mogu da pijem vodu samo po potrebi kada osećam žeđ.

    Odgovoreno: 26. 01. 2015.
    • Poštovana,
      U ta 2 litra se računa i sva ona voda koja se nalazi u hrani a koja tu predstavlja vrlo značajan deo. Pokušajte da uzimate često male količine - tek po gutljaj ili dva - vodeći računa o ukupno popijenoj količini. Kad se kaže voda, misli se na sve vrste tečnosti koje se uzimaju (voda, mleko, čaj, sokovi i dr)