1. Kiselina i nervi u stomaku

    Pitanje broj: #134254

    Poštovanje,
    imala bih jedno pitanje ako moze. Moj verenik ima 26 god, ima godinu dana od kad počeo imati probleme sa stomakom. Prvo mu došlo često da povraća, ima kiselinu a i nerve u stomaku. Doktori kažu da sad ima i ranu u stomaku pa me to zabrinjava. Zabranili mu da jede kiselo i posoljeno pa čak ni voće ne sme jesti i da se nikako ne nervira inace nece biti dobro. Da li mu neke lekove da pije, al me zanima da li će mu to proći i koliko je to opasno? Koliko bi mu vremena trebalo da ozdravi?
    Hvala unapred!

    Odgovoreno: 26. 01. 2015.
    • Poštovana,
      U opisu smetnji ste koristili dosta nejasne izraze: "problem", "došlo često da povraća" (da li je povraćao ili samo imao muku?) "rana u stomaku" (da li ste mislili na ulkus i gde je - u želucu, ili dvanaestopalačnom crevu?); "dali mu neke lekove da pije" (koje?) tako da je teško dati pravi odgovor. Najbolje je da prepišete dosadašnje dijagnoze iz dokumentacije i dosada predloženu terapiju