1. VMA ili u Centar za hirurgiju jednjaka

    Pitanje broj: #134034

    Hvala puno na savetu. Molim vas da mi preporučite nekog dobrog gastroenterologa. Da li da idem na VMA ili u Centar za hirurgiju jednjaka, ukoliko dobijem uput jer nisam u mogucnosti da idem u privatnu kliniku. Bilo bi dobro kada bi mi gastroskopiju radio isti lekar koji ce da me dalje leci

    Odgovoreno: 19. 01. 2015.
    • Poštovani,
      Najčešće i bude tako, da onaj ko obavi ispitivanja (klinički pregled, laboratorijske analize, uz i endoskopiju etc) kasnije bude i vaš doktor terapeut. To nije uvek neophodno, niti obavezno, tako da ne brinete ako budete predmet pažnje više od jednog gastroenterologa. Vrlo kompetentnih (kako vi kažete "dobrih") ima u više zdravstvenih ustanova, a vi ćete odabrati i ustanovu i specijalistu već prema datim mogućnostima u tom trenutku.