1. Bol (pritisak, žuljanje) lijevo od pupka

    Pitanje broj: #133375

    Poštovani,
    već mjesec i pol osjećam bol (pritisak, žuljanje) lijevo od pupka. Doktor mi je rekao da tegobe imponiraju funkcionalnima i da je trbuh osjetljiv na ograničenom području lijevo paraumbilikalno. Ako se tegobe nastave da učinim CT trbuha. Mene to i dalje smeta, osjetljivost trbuha je još veća - koncentrirana u donjem lijevom dijelu abdomena - od pupka lijevo do struka pa dole. I trbušni mišići su mi napeti. Noću ništa ne smeta, jedem, uredna stolica, nema okultnog krvarenja. Što bi to moglo biti, može li biti od velikog stresa u kojem se nalazim?
    Hvala puno!

    Odgovoreno: 26. 01. 2015.

Komentari na pitanje: #133375

    • Hvala na odgovoru. Što bi značio detaljniji gastroenterološki pregled? Inače, odmah pored pupka lijevo osjetim na dodir kao da je tvrde nego drugdje (a nekada ne) i na pritisak osjetim nekakvu polubol. Je li moguce da je to bruh? Tu bi trebalo biti tanko crijevo, znam da je nemoguce ovako uspostaviti dijagnozu ali jako me strah da nije nesto strasno. Uzvabd. je ok, dr. je posebno pogledala taj dio i kaze da ne vidi nista pa da ako hocu odem na ct a bas se i ne bih zracila ako nije nuzno. Molim vas savjet. Hvala!!!