1. Proliv - stolica žute boje jakog mirisa

    Pitanje broj: #133234

    Poštovani,
    prošle nedelje sam radila gastroskopiju. Imala sam proliv i  bol u želucu. Konstatovana mi je sljedeća diagnoza: gastroduodenitis chr, reflux oeg A-b gr i ibs. Dobila sam terapiju Controloc 40 mg 1x1, Rudokol 2x1 i Iberogast kapi 2x20 kapi. Prije terapije sam radila uz abdomena sve je bilo u redu. Laboratorijski nalazi takodje. Od juče me muci proliv - stolica žute boje jakog mirisa. Da li je to moguće od terapije jer ranije mi nikad nije bila takva?
    Unaprijed zahvalna

    Odgovoreno: 17. 12. 2014.
    • Poštovana,
      Predlažem da uradite i preglede stolice na:
      1. Koprokulturu;
      2. Amebe i parazite i
      3. Mikološki pregled stolice (na gljivice)
      Moguće je da se tu nalazi uzrok proliva, te će se po dobijanju rezultata - za nekoliko dana - moći odabrati odovarajuća terapija. Terapija koja je predložena za hronični gastritis ne izaziva smetnje koje vi opisujete (proliv). Ukoliko dolazite u Beograd, možete online zakazati pregled kod mene, pa možemo uraditi kompletnu analizu.