1. Hronični gastritis - kliničke manifestacije

    Pitanje broj: #132837

    Pozdrav.
    Radili sam gastroskopiju prije godinu dana, nalaz je pokazao kronicni gastritis, heliko bakterija i kila u želudcu. Terapiju sam popila i sada samo po potrebi pijem Controlok, puno sam izmršala, a i dalje me boli u predjelu želudca. Pa molim vaše mišljenje i savjet šta dalje?
    Hvala

    Odgovoreno: 19. 12. 2014.
    • Poštovana,
      Hronični gastritis je veoma čest nalaz, sa vrlo šarolikom kliničkim manifestacijama. Sama dijagniza je ustvari histopatološka, a TH se prilagodjava pojedinim pacijentima - od dijetnih preporuka (režim ishane, vrste namirnica i dr) do uzimanja medikamenata (antacidi, inhibitori protonske pumpe, prokinetici, spasmolitici, antibiotici etc). Stoga bi bilo najcelishodnije doći na klinički pregled sa svom predhodnom medicinskom dokumentacijom radi odluke o daljem lečenju