Poštovani doktore, prije dva dana sam konumirao malo više alkohola (pivo) uz konzumaciju svinjskog mesa i crne džigerice koja je bila polupečena (dobrim dijelom krvava) . Obzirom da slabo pijem alkohol, došlo je do opijanja. Ubzo nakon što sam zaspao probudila me mučnina i nagon za povraćanjem. Povratio sam relativno lako, bez pretjeranog naprezanja, a u jednom trenutku mi se učinilo da u dnu wc šolje vidim crvenkastu tečnost. Obirom na stanje u kojem sam se nalazio nisam mogao zaključiti da li se radi o krvi. Tek sutradan sam se sjetio tog prizora. Napominjem da imam 32 godine, te da sam prije dva-tri mjeseca obavio gastroskopiju i kolonoskopiju. Nalazi su ok, osim što imamam naglašene unutrašnje hemoroide. Molim vaše mišljenje, te da li je izgled povraćenog sadržaja mogao da bude zbog konzumacije krvave džigerice. Unaprijed hvala.

    Odgovoreno: 26. 01. 2015.
    • Poštovani,
      Vaš opis nije baš jako ubedljiv na povraćenu krv. Ali, zašto ste radili gastroskopiju pre 2 meseca i kakav je bio razlog za taj pregled i kakav je tad bio nalaz? Podaci o tome bi znatno olakšali procenu vaše sadašnje brige