1. Serološki testovi IGG i IGA

    Pitanje broj: #132483

    Poštovani,
    vec par meseci imam crveno grlo kome ne pomazu antibiotici, povremene mučnine i gorušicu, pa sam zbog sumnje na Refluks radila test na helicobacter pylori i nalaz je sledeci: igg 42. 42-granično (negativno do 35, granicno izmedju 35 i 50, pozitivno preko 50) , iga 73.10-pozitivno (pozitivno preko 30) . Da li mi mozete pomoci u tumacenju ovih vrednosti?

    Odgovoreno: 19. 12. 2014.
    • Poštovana,
      Da li ste se zbog "crvenog grla" od pre nekoliko meseci posavetovali sa specijalitom ORL? A potom, ukoliko je i on mišljenja da se radi o "refluksu" potražili pomoć gastroenterologa. Napominjem da serološki testovi IGG i IGA posle nedavno uzete antibiotske terapije, mogu da ne odražavaju trenutno pravo stanje, te se u pravilu i ne rade