Postovani, na ultrazvuku abdomena su mi u zuconj kesi uocena dva polipa dijametra 7mm i 4mm, bez kalkuloze. Zanima me koliko je to opasno, od cega polipi nastaju u zucnoj kesi i da li ikako mogu da se povuku ili je hirursko odstranjivanje jedina opcija? Ima li razloga za paniku, iako mi je doktor rekao da nije to nista strano, ja sam jako uplasena. Samo bih da napomenem da vec 4 meseca pijem i kontracepijske pilule jeanine i zanima me da li to moze da bude u nekoj vezi sa pojavom polipa? Hvala unapred.

    Odgovoreno: 26. 01. 2015.
    • Poštovana,
      Dok uz pregled nije bio ovako dostupan kao sada, nismo ni znali koliko je prisustvo polipa u žučnoj kesici često. Ponekad se desi i da se na uz vidi polip koga ustvari i nema. To je najčešće bezazlen nalaz a uklanjaju se hirurški (vadjenjem ž. Kesice) . Potrebno bi bilo da uradite još jedan uz pregled ž. Kesice (kod drugog specijaliste, na drugom aparatu) da bi bili sigurni da se ne radi o artefaktu, a potom i konsultacija hirurga. Ne brinite