Postovani, problem zbog kojeg se javljam je opstipacija ili zatvor. Tako funkcionisem od rodjenja. Svasta sam isprovala ali ono sto mi odgovara i prija jesu tablete ten herbs. Medjutim, ja sam u sedmoj nedelji trudnoce. Da li smem da ih uzimam i dalje? Ja sa njima funkcionisem dobro poslednjih dve godine. Ne uzimam ih svakodnevno, vec na 3-4 dana recimo, kada sam u fazi da puknem. Uzela sam ih recimo 5 puta od kako sam trudna. Sta je sa tim? A ako imate neki predlog za zatvor, a da nije topla voda, sljive, slatka kafa i slicno, bilo bi mi od koristi. Da napomenem, bavim se sportom, jedem biljke i zitarice, ne pijem sokove, kafe, i sve sto stvara zatvor. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 30. 01. 2015.
    • Poštovana,
      Obzirom da ste u drugom stanju, očekujte da će vaši problemi sa zatvorom samo da se ev. Povećavaju, kako trudnoća bude odmicala. Obična evakuaciona klizma napr. 2 puta nedeljno bila bi najverovatnije najbezazlenije rešenje i bez ikakvih štetnih pratećih pojava (navika na lek, neželjena dejstva i dr: ) . Pitajte i vašeg ginekologa šta preporučuje (portalak i sl)