Poštovani, molim vas za odgovor. Imam 55 godina i krajem oktobra prošle godine imala sam operaciju podizanja bešike, a sad bih morala na laparoskopsku opearciju žučne kese zbog polipa velicine 0. 9 cm koji mi uzrokuje bolove. Molim vas za odgovor, da li je dovoljno vremena prošlo od prve opearcije u smislu anestezije, i koji bi problemi mogli da nstanu ako se druga opearcija vrši u ovom roku. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 08. 06. 2010.
    • Poštovana,
      Nemate razloga za brigu. U svakom slučaju osnovni činilac koji diktira potrebu za anestezijom je hirurška indikacija i ukoliko vaš hirurg ima procenu da hiruršku intervenciju treba uraditi što pre ne morate je dalje odlagati. Mnogo značajnije je kako je prethodna anestezija protekla i ukoliko nije bilo posebnih poteškoća možete pristupiti pripremi za narednu hiruršku intervenciju bez bilo kakvih ograničenja