Postovani, imam zakazanu operaciju nosa za 3. 06. , juce sam radila analize krvi ali u biohemiji mi nisu radili gvozdje, natrijum i kalijum uz obrazlozenje da sam analize krvi radila 12. 05. , dakle 20-ak dana ranije i tada su mi ove komponente bile u redu. Tog 12. 05. Sam analize radila jer mi je operacija bila zakazana ranije ali mi je odlozena za 3. 06. Zbog prehlade. Zato sam morala ponovo da radim sve nalaze jer ne smeju da budu stariji od 7 dana pre operacije. Da li ovo zaista vazi i za gvozdje, natrijum i kalijum i da li ce mi za operaciju ove vrste biti potrebne svezije analize ovih komponenti? Inace, sve vrednosti su mi u redu.

    Odgovoreno: 05. 06. 2010.
    • Poštovana,
      Pretpostavljam da neće biti potrebno da ponovo radite analize koje ste već uradili, naročito imajući na umu da nije bilo odstupanja. U ustanovi u kojoj ja radim poštujemo protokol da analize zastarevaju ukoliko je prošlo više od mesec dana od poslednje kontrole i u većini slučajeva insistiramo da se analize ponove.