Molim da mi odgovorite da li se bronhoskopija radi u opstoj anesteziji i da ako je u vasem domenu sta znace skracenice bal i tbb vezano za bronhoskopiju. Hvala.

    Odgovoreno: 05. 06. 2010.
    • Poštovana,
      Dijagnostička procedura o kojoj pričate može se uraditi u uslovima opšte endotrahealne anestezije i većina referentnih pulmoloških ustanova u poslednje vreme praktikuje ovakav pristup, međutim manje ustanove koje nemaju uslova u pogledu opreme, monitoringa ili dostupnosti anesteziologa ovu proceduru rade u nekom vidu analgosedacije sa ili bez dodatka lokalne anestezije. Raspitajte se o samom toku i načinu izvođenja procedure kod svog pulmooga