Prije izvjesnog vremena sam operisao stitnu zljezdu. Poslijebudjenja sam osjetio da mi je jetra naduta. Mislite li da je mozda doslo do ostecenja jetre, od anestezije? Ujedno kada sam ustao iz kreveta sjutri dan nisam mogao da disem, veoma tesko! Inace anestezijolog je rekao tehnicaru da mi ubrizga prvo 35 mg pa 45 mg, kojom prilom ga je kolega cudno pogledao, a anesteziolog rekao, ajde bez brige ti! Misliteli da je ovo bila velika doza anestetika, pa otada naduta jetra i problemi sa disanjem? Pozdrav!!!

    Odgovoreno: 25. 04. 2010.
    • Poštovani,
      Zaista ne bih mogao znati niti koji je lek ili anestetik u pitanju i još manje bih želeo da dajem bilo kakve komentare vezane za to. Anestezija za operaciju na štitnoj žlezdi teško da je mogla bilo kako štetno da utiče na funkciju jetre ali sa druge strane problemi sa disanjem nisu retkost nakon operacija štitne žlezde i uglavnom su vezani za hiruršku tehniku i mehanička oštećenja a ređe za anesteziju samu po sebi. Ti problemi vezani su za prolaznu afunkcionalnost glasnih žica uzrokovanu povredama nerava ili uklanjanjem paratireoidnih žlezdi.