Treba da idem u maju na operaciju ehinokoka na jetri. Bojim se zato sto posle dva carska reza u opstoj anesteziji sam imala veoma jak i uporan kasalj. Nalaz na plucima je bio uredan. Da li to ma veze sa primenjenom anestezijom.

    Odgovoreno: 21. 04. 2010.
    • Poštovana,
      Ukoliko ste strastveni pušač to može imati veze za anestezijom odnosno mehaničkom ventilacijom tokom anestezije. Ukoliko niste, malo je verovatno da taj kašalj ima veze sa anestezijom, mada se ne može isključiti takva mogućnost. Prestanak pušenja na manje od mesec dana od operacije može samo pogoršati kašalj i respiratorne simptome te se stoga ne preporučuje