Imam zakazanu operaciju nosa, zbog estetike ali i manjih problema sa disanjem. Operacija ce se raditi u opstoj anesteziji. Medjutim, proslog meseca mi se menstrualni ciklus malo poremetio za par dana i sada cu sledeceg meseca dobiti bas pred operaciju. Doktor mi je rekao da opraciju ne smem da radim za vreme menstruacije a sledeci termin za operaciju je tek za 3 meseca, pa me zanimi da li bih smela da pijem tablete za odlaganje menstuacije tj. Da li to ima neke veze sa anestezijom?

    Odgovoreno: 21. 04. 2010.
    • Poštovana,
      Ta logika je potpuno besmislena i mada izgleda matematički verovatna sa druge strane potpuno je medicinski neopravdana. Najbolje je da vam hirurg pomeri operaciju za par dana unapred i ne mogu da verujem da je sledeći slobodan termin tek za tri meseca. Ukoliko vaš lekar ne ide na studijski boravak u japan mislim da ipak može napraviti mesta u rasporedu i pre tog roka. Sa druge strane čak i u najmanjim bolnicama u srbiji takve operacije ne radi samo jedan čovek, tako da vam je bolje da pronađete hirurga sa maje ''zgusnutim rasporedom'' nego da pijete kontraceptive zbog jednog tako bizarnog razloga i ja vam to svakako ne preporučujem